Družinový výlet do Jedovnic

V pátek 6. 6. 2014 jsme vyrazili skoro v plném počtu dětí na družinový výlet do Jedovnic. Vystoupili jsme u rybníka Dýmák a šli po jeho okraji až ke stavidlům dalšího Jedovnického rybníka Olšovce. Dále jsme pokračovali podél rybníka směrem do Jedovnic. Našli jsme si bezpečné místo s nízkou vodou abychom si všichni mohli vyzkoušet házet žabičky a přitom nemuseli mít strach, že spadneme do hluboké vody. Některé děti byly velice zdatné a kamínkové žabičky jim pěkně skákaly po vodě, některé děti ještě nikdy žabky neházely a teprve se to učily od svých starších kamarádů.

Bavilo nás to všechny.

Vyzkoušeli jsme si jedovnické průlezky přímo u rybníka, ochutnali jsme zmrzlinu a sladkosti v cukrárně a pak už zase autobusem zpátky do Bukoviny.

Výlety se děti  učí samostané komunikaci s cizími lidmi -  nákupu, požádání, poděkování, jak se správně chovat v autobusu nebo v obchodě. Učí se orientaci v cizím prostředí.

Neustále společně sledujeme provoz a určujeme dopravní značky, které vidíme kolem sebe.

Výlet se velice vydařil, jen byla veliká škoda, že závěr výletu - odjez dětí domů neproběhl v úplné pohodě. Snad si děti vezmou ponaučení a příště se už budou  k sobě hezky a bezpečně chovat i na zastávce před příjezdem autobusu domů, tak jak  se hezky k sobě chovají  na družinových výletech.

Děkuji rodičům za skvělou přípravu dětí na výlety a ochotu přidat jim nějakou korunku na kopeček zmrzlinky a na autobus.

R. Ilkaničová