Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pyžamový den - reportáž

20. 3. 2013

Pyžamový den 27. 2. 2013

Prezentace Pyžamový den - zde      autor: Bára Benešová, 3. r.

Reportáž z Pyžamového dne

27. 2. 2013 jsme uspořádali s dětmi Pyžamový den. A jak jinak do školy, než v pyžamu! Děti si mohly přinést i oblíbeného plyšáka, se kterým rády spí. Modely pyžámek byly úžasné, těžko by se vybíral nejhezčí. A proto jsme na úvod měli pyžamovou přehlídku. Kdo chtěl, mohl se projít po přehlídkovém mole - lavičce a představit své pyžámko. Kdy ho dostal, z čeho je vyrobené, proč ho má rád a také něco o plyšounovi, kterého si přinesl. Pak následovaly zajímavosti ze světa pyžam, spánku a snění. Děti si přinesly zajímavosti většinou nalezené na internetu a některé je dokonce i samostatně ručně zpracovaly. Zajímavosti završilo vystoupení Báry (3. ročník), která s pomocí maminky vytvořila odborně  legrační prezentaci o spánku a přednesla ji s pomocí interaktivní tabule. Následovaly závody v povlékání povlečení, které probíhaly na čas. Závodily spolu vždy dvě dvojice staršího a mladšího kamaráda a věřte nebo ne, děti byly ohromně šikovné. I když peřiny a polštáře někdy hodně zlobily a rozhodně se povléknutí bránily, nikdo povlékání nevzdal a závod všichni dokončili ulehnutím pod vlastnoručně povlečenou peřinku. Ale ještě nenastal čas spánku a tak hurá do nejvíce očekávané polštářové bitvy. Proti sobě stanula vždy dvě družstva z jednoho ročníku a snažila se polštáře přehazovat do pole  soupeře. Cílem bylo nenechat na své půlce žádný polštář, takže v časovém limitu se ze závodníků jen kouřilo, aby všechny polštáře byly na opačné straně. Jak tak polštáře svištěly vzduchem, občas nějaký zasáhl i paní učitelky a o legraci nebyla nouze. Jen na fotografiích se nám nepodařilo zachytit polštáře nerozmazané, taková to byla rychlost. No a pak už nás čekal pyžamový tanec, který ve vlastní choreografii vymyslela paní učitelka Šebelová a na písničku z muzikálu V peřině si ho s dětmi zatancovala. Pak ještě slíbená pyžamová diskotéka, ale čas nám moc rychle ubíhal, takže opravdu jen chvilku. Na závěr jsme začali ještě vytvářet lapače snů, ale ty už jsme nestihli dokončit. Nevadí, dokončí se jindy, hlavně, že nikdo neusnul a Pyžamový den se nám vydařil. Dětem se nechtělo z pyžámek převlékat, no a paním učitelkám vlastně taky. Tak Dobrou noc.

 

Náhledy fotografií ze složky Pyžamový den 2013