Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt Obnova studánek a cesta ptačích budek

30. 3. 2012

Náš projekt revitalizace dvou lesních studánek a výroby naučné tabule o ptácích získal 2. místo a společnost Ikea nám přiznala grant 16 860,- Kč. Z těchto peněz bude provedena revitalizace Jelení studánky a studánky u Císařských dubů v lokalitě polesí Habrůvka. S naším přispěním také bude vyrobena naučná tabule o ptácích a ptačích budkách na počátku cesty Blatiny. Odborné práce zajišťujeme ve spolupráci s panem hajným Grulichem. Žáci naší školy se podílí na čištění koryta potoka u studánek a na čištění přístupových cest a blízkého okolí studánek. Naučná tabule bude zpracována podle našich návrhů. Zatím jsme uskutečnili 2 projektové dny - sobotní výlet s besedou ornitologa a seznámením se s průběhem čištění ptačích budek,  a dále čištění koryta potoka a přístupové cesty kolem studánky u Císařských dubů.

Plán realizace projektu ZDE: