Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezpečnost dětí u školy - nově

18. 11. 2014

Jak jste si jistě všimli, u silnice před školou směrem od Bukovinky se nám již rozsvěcuje zbrusu nový měřič rychlosti a nabádá řidiče k dodržování stanovené rychlosti. Využijeme jej určitě i v průběhu  dopravní výchovy nebo matematiky k doplnění naší výuky. Děti budou sledovat počet projíždějících aut, zaznamenávat jejich rychlost a se staršími žáky určitě zpracujeme jednoduchou statistiku o jízdě v naší obci, jak jsme to již prováděli v hodině matematiky se čtvrtým a pátým ročníkem. Podkladem byla studie PČR, kterou nám poskytla v rámci měřících akcí na jaře  2014. Děkujeme za získání dotace na měřič dnes již bývalému panu starostovi Jiřímu Hynštovi, který ještě tuto akci zdárně dokončil. Očekávané snížení rychlosti na 40 km v hodině v lokalitě školy je nyní v řízení obce.       Jana Havelková