Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní báseň - soutěž 3. - 5. ročníku

20. 12. 2016

Vážení rodiče, ve středu 21. 12. 2016 proběhne v rámci besídky školy soutěž o nejzajímavější zimní či vánoční  báseň žáků 3. - 5. ročníku. 

Děti skládaly samostatně vlastní básně při výuce čtení s paní učitelkou Ilkaničovou. Měly na tuto práci vyhrazenu jednu vyučovací hodinu. Ve výuce se již dříve žáci učili rýmovat a skládat krátké básničky, proto pro ně skládání zimní básně nebylo nic neobvyklého a práce se nezalekli. Zdatnější děti si i básně samostatně přepsaly na PC, editovaly a následně vytiskly. Aby básně vynikly, ve výtvarné výchově si děti připravily technikou foukání barevných bublin krásné pozadí pro svoje básně. 

Ve středu je možné hlasovat. Připravili jsme tabulky, do kterých je možné zapisovat vaše hlasy. Hlasovat se bude během výstavy o to od 16:30 do 17:00 hod., kde je možné básně shlédnout. Každý příchozí a to i děti mají 2 hlasy, kterými mohou hlasovat pro určitou báseň tak, že se každý sám čitelně podepíše přijmením do archu soutěžícího. Každý hlasující může hlasovat pouze jednou - jedním hlasem pro určitého soutěžícího, druhý hlas může použít pro jiného účastníka soutěže. Soutěž vyhraje básník s nevyšším počtem podpisů - hlasů.

Ihned po ukončení vystoupení dětí, budou vyhlášeni vítězové básnické soutěže vybraní vámi, účastníky výstavy a pak budou vyhlášeni vítězové vybraní společně paní učitelkou Ilkaničovou a paní ředitelkou Havelkovou.

Děkujeme za spolupráci při hlasování a doufáme, že vás básničky dětí potěší.

R. Ilkaničová